2000-2008 yılları arasında kromatografi sektöründe faaliyet gösteren bir firmada teknik servis müdürlüğü, satış temsilciliği görevlerinde bulunularak kromatografinin temelleri atıldı. Yüzlerce firmaya cihaz satışı, teknik ve aplikasyon desteği verilerek sektörde faaliyet gösteren birçok ulusal ve uluslararası firmaya çözüm sunuldu.

Türkiye’de ilk defa yerli üretim kütle spektrometresi projesinde aktif olarak görev alındı. Bunun yanı sıra yine üretimi ve tasarımı tamamen yerli olan preparatif HPLC sistemi geliştirilmesinde aktif görevler alındı.

 • 2008

  Asıl mesleği Elektrik/Elektronik Mühendisliği olan iki profesyonelin kendi alanlarında yeni bir başlangıç için attığı ilk adım. Kromatografi cihazları satışı ve teknik desteği hizmetleriyle sahip olunan bilgi birikimiyle firmanın temelleri Hasan ŞANLIER ve Özgür YÜCEL tarafından atıldı. Pronitron Analitik Cihazlar San. Tic. Ltd. Şti. Nisan 2008 tarihi itibarı ile faaliyetlerine başladı.

 • 2009

  Ozon teknolojisi, Ozon jeneratörlerinin Türkiye pazarına sunulmasına öncülük etti. İlk temsilcilik anlaşmasını bu konuda imzalandı.

 • 2011

  Analitik kimya alanında sahip olunan bilgi birikimi, Türkiye’nin Rusya’ya yapılan yaş sebze meyve ihracatında ihtiyaç kalemlerinden biri olan Gıda Laboratuvarının kurulumuyla devam etti. Kuruluşuyla birlikte bakanlık yetkisi ve TÜRKAK akreditasyon belgesine sahip olan NitroLAB Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı, faaliyetlerini günümüze kadar sürdürdü.

 • 2014

  Ülkemizde kullanımda olan analitik cihazların tümüne tek kanaldan teknik destek hizmeti vermek üzere yapılanmasına devam etti. Sektörün ihtiyaçlarını önceden belirleyerek faaliyetlerini şekillendiren Pronitron Analitik Cihazlar, analitik kimya sektöründe en çok kullanılan ve metot geliştirmede analizlerin vazgeçilmez bir parçası olan HPLC ve GC kolonlarının kullanıcılara alternatif sunulması için temsilcilik anlaşması imzaladı. Dikma Technologies.

 • 2015

  Ürün portföyünü sarf malzeme çeşitliliğini artırarak zenginleştirdi. Bu bağlamda birçok temsilcilik anlaşması imzalandı.

 • 2016

  Teknik bilgi ve becerinin ürüne dönüşmesi bu yılda gerçekleşti. Yerli üretimi ülkemizde olmayan hacmi ayarlanabilir toz pompasının prototipi üretildi.

 • 2017

  Birçok üniversite projesinde aktif rol alan Pronitron Analitik Cihazlar, bu anlamda proje bazlı metot geliştirme ve analiz hizmeti vermeye başladı. Ülkemizde yapılan birçok tez çalışmasında aktif görevler alındı.

 • Bugün

  Klinik biyokimya alanında birçok metodun geliştirilmesinde öncülük yapan Pronitron Analitik Cihazlar, ürün geliştirme, analiz, metot geliştirme, teknik destek ve cihaz satış hizmetlerine aktif olarak devam etmektedir.